Aktuálně
 
24.04.14

Konference projektu proběhne 6. května 2014 v aule Pedagogické fakulty UP v Olomouci. Přihlásit se můžete zde.
 

Celý článek...
14.04.14

Ve čtvrtek organizujeme exkurzi do Českého rozhlasu Olomouc. Sraz 8:50 před vchodem. Samozřejmě se přihlaste přes náš systém, ať máte místo.

Celý článek...
31.03.14

Na exkurzi do České televize si nezapomeňte vzít 50,- Kč na vstupné, cestovné hradíme my, vstup si hradíte vy.

Celý článek...
25.03.14

Kamil Kopecký a René Szotkowski si vás dovolují pozvat 1. dubna od 13:00 do Místnosti sebevrahů. Projekce filmu místnost sebevrahů proběhne v nové aule PdF UP. Na akci se můžete hlásit přes Facebook

Celý článek...
25.03.14

Detaily ke stáži si můžete stáhnout zde.

Celý článek...
 
Nejnovější články
 
Sociální sítě a jejich rizika v kontextu doby PDF Tisk Email

Ve dnech 25. a 26. listopadu 2013 proběhla na půdě Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci studentská vědecká konference projektu E-Synergie s názvem Sociální sítě a jejich rizika v kontextu doby.Celá akce byla zaštítěna Centrem prevence rizikové virtuální komunikace (Centrum PRVoK PdF UP) a zúčastnilo se jí na několik desítek studentů Pedagogické fakulty, jež spolu s vystupujícími odborníky a realizátory konference komplexně nahlíželi na problematiku sociálních sítí a diskutovali o ní v kontextu naší doby. Vzhledem k obsáhlosti a globální povaze zvoleného tématu byli mezi přednášejícími i znalci ze zahraničí, a to konkrétně z Polské republiky.

Z Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instytutu Techniki přijali pozvání na konferenci prorektor pro studenty a vzdělávání dr hab. Wojciech Walat, prof. UR a proděkan pro studenty a vzdělávání dr Waldemar Lib. A z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, Instytutu Pedagogiki zavítal do Olomouce ředitel institutu dr Artur Fabiś a pracovník institutu mgr inż. Łukasz Tomczyk.

Všichni čtyři seznámili posluchače s vlastními výzkumy a debatovali se studenty o svých zkušenostech s řešením nebezpečných komunikačních praktik realizovaných v prostředí internetu a mobilních telefonů, především pak sociálních sítí. Na závěr pak také nabídli možnost spolupráce na poli vědecko-výzkumných aktivit a příležitost absolvovat pobyt na jejich pracovišti v rámci programu Erasmus. Konference tak byla jedinečnou příležitostí k vzájemné výměně aktuálních poznatků z oblasti rizikových jevů spjatých s informačními a komunikačními technologiemi, čímž přispěla nejen k popularizaci vědy a výzkumu v dané oblasti, ale i ke konstruktivní diskuzi mezi studenty a akademickými pracovníky.

Konference Sociální sítě a jejich rizika v kontextu doby byla jedním z dílčích výstupů projektu E-Synergie - vědeckovýzkumná síť pro rizika elektronické komunikace (CZ 1.07/2.4.00/17.0062).

 
Partneři projektu:
Licenční újednání, autorská práva:
Portál E-SYNERGIE je provozován Centrem prevence rizikové virtuální komunikace Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.
E-SYNERGIE - vědeckovýzkumná síť pro rizika elektronické komunikace (CZ.1.07/2.4.00/17.0062)
Všechna práva vyhrazena. (c) E-SYNERGIE, Univerzita Palackého v Olomouci 2011.